Artiklid

PunaMust 5

24. veebruaril algusega kell 15:00 peab Tallinnas, Märzis (Olevimägi 7) oma viiendat sünnipäeva anarhistlik veebikeskkond PunaMust.org.

Veebruaris 2006 algselt organisatsioonina alustanud PunaMust on nüüdseks veebikeskkond, mis ühendab endas uudisteportaali ja foorumit. Nii uudiste seas kui foorumis leiab anarhistliku vaatenurgaga teavet päevapoliitiliste ürituste ja sündmuste kohta, ja koha kus arutada ühiskondlikult aktuaalseid teemasid. Foorumi peamine eesmärk on ühendada sarnaselt mõtlevaid inimesi, pakkudes pinda organiseerumiseks. Nii on PM foorumist välja kasvanud liikumised "Tiibet Vabaks" ja "Ei Politseiriigile!", foorumi kaudu on suhelnud nii Tallinna majahõivajad kui Tartus tegutseva ja nüüdseks oma suhtluskaneleid tarvitava A-raamatukogu rahvas. PunaMusta foorumist sai alguse ka ürituste sari "Väga Väga Vaba Turg".

PunaMusta sünnipäevaürituse esinejateks on inimesed erinevatelt eluvaldkondadelt, kes tutvustavad oma tegemisi ja mõtteid. Soome anarho-liikumise ja squattimise ajaloost tuleb rääkima üks sealsetest aktivistidest. Kuuleme ka mopeediklassi elektriauto retsepti ja saab jooniseid, ning selle autor tutvustab lühidalt, kuidas selliseid temast paremini ehitada saaks, ja miks seda kaaluda tasuks. Oudekki Loone esitab kriitilise pilgu praegusele ühiskonnakorraldusele ja analüüsib selle probleeme erinevates aspektides. Lisaks saab kuulda ka ülevaadet PunaMusta ja eesti anarhismi ajaloost ning tähtsamatest sündmustest.

Päeva lõpetab samas kohas toimuv disko, kus muusikat mängivad PM foorumi liikmed.

Kommentaarid  

 
+3 #1 Guest 2011-02-24 10:39
Palju õnne sünnipäevaks!
 
 
+3 #2 Guest 2011-02-25 08:22
Palju õnne tagantjärgi!
 

Lisa kommentaar